KOSZYK JEST
PUSTY

12 307 00 74 (08:00-16:00)

sklep@elektrycznenapedy.pl

Jak działa rower elektryczny?

lut21
rower elektryczny

Jak działa rower elektryczny?

Silnik włącza się podczas startowania, przyśpieszając osiągnięcie docelowej prędkości poprzez dodawanie mocy albo uruchamia się go manualnie w momencie większego zmęczenia. Aby zrezygnować ze wspomagania napędu elektrycznego wystarczy lekko nacisnąć hamulec lub przestać pedałować. Silnik zaprzestaje również pracę w momencie, kiedy prędkość pojazdu przekracza 25km/h. Kiedy napęd elektryczny jest wyłączony, rower można wykorzystywać w standardowy sposób. Mechanizm ten powoduje, że rower elektryczne świetnie sprawdzają się w przestrzeni miejskiej, gdzie liczy się szybki dojazd do pracy. Są one alternatywą dla mniej poręcznych skuterów.

Jak zbudowany jest napęd?

Mechanizm napędzający rower elektryczny składa się z trzech elementów: akumulatora, silnika i urządzenia sterującego.

  • Akumulator to bateria zazwyczaj litowo-jonowa, taka jak wykorzystywana jest w telefonach i urządzeniach codziennego użytku. Jednokrotne ładowanie baterii w zależności od jej pojemności średnio wystarcza na 60km-150km jazdy. Baterię ładuje się w sposób standardowy, podłączając ją do prądu.
  • Silnik może być montowany zarówno na przednim jak i tylnym kole, dostępne są też silniki centralne. Maksymalna moc takiego urządzenia to 250Watt, ponieważ zgodnie z prawem rower elektryczny może rozpędzać się do maksymalnej prędkości 25km/h. Silniki obecnie produkowane w technologii energooszczędnej są bardzo wydajne i praktycznie bezawaryjne, a do tego nie wytwarzają żadnego hałasu.
  • Urządzenie sterujące – przy pomocy prostego ekranu, możliwe jest manualne sterowanie ustawieniami silnika, dostosowując jego pracę do poziomu zmęczenie. Kontroluje ono przesyłanie energii z baterii do silnika i upłynnia jego pracę. Dodatkowo do dyspozycji jest manetka prędkości.

Rowery elektryczne dzięki swoim zaletą zyskują coraz większą popularność, stopniowo wypierając w miastach tradycyjne rowery.

lut  21
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl