KOSZYK JEST
PUSTY

12 307 00 74 (08:00-16:00)

sklep@elektrycznenapedy.pl

Akumulatory do rowerów elektrycznych przegląd

lut12
Rowery elektryczne

Akumulatory do rowerów elektrycznych przegląd

Nie każdemu jednak odpowiada takie rozwiązanie. W przypadku samodzielnego montażu roweru i oddzielnego zakupu elementów układu napędowego, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze silnik dopasowany jest do konkretnego napięcia baterii, z którą współpracuje. Najczęściej baterie posiadają napięcie 36V lub 48V i charakteryzują się budową litowo-jonową powszechnie spotykaną w laptopach i komórkach. Przed zakupem akumulatora trzeba, więc sprawdzić która bateria dopasuje się do silnika. Nie mniej ważną kwestią jest gniazdo, do którego wpina się akumulator, a najczęściej spotykanym rozwiązaniem są połączenia 4–pinowe. Pojemność baterii warto dostosować do charakteru jazdy. Powinna być tym większa im bardziej ekstremalna będzie jazda na rowerze. Jeżeli rower służył nam będzie do poruszania się po przestrzeni miejskiej, wystarczą mniejsze pojemności. Najlepsze baterie charakteryzują się zasięgiem około 100km przy jednostajnej jeździe. Wartość ta może spadać nawet do ok 50km przy jeździe terenowej ekstremalnej.

Podział akumulatorów ze względu na kształt i miejsce mocowania.

Baterie do rowerów elektrycznych posiadają różne kształty. Sposób oraz miejsce montażu, może znacząco się różnić między poszczególnymi rozwiązaniami.  Najpopularniejsze typy baterii to:

  • silverfish – jeden z najczęściej spotykanych modeli, może być montowany w różnych położeniach np. za siodełkiem
  • rear rackbateria bagażnikowa, często wyposażona w światełko tylne ze względu na miejsce montażu
  • down tube lub bottle – jak sama nazwa wskazuje to akumulatory instalowane w miejscu, gdzie zazwyczaj znajduje się bidon

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór baterii różnej mocy zbudowane na bazie ogniw Samsunga. Posiadamy tylko najwyższej jakości sprzęt z gwarancją jakości, marek renomowanych producentów.

lut  12
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl